Про композитора

Адам Солтис досі ще живий у пам’яті тих, кому випала честь у нього навчатися. Саме його учні творили класичну академічну музику ХХ ст., яку визнає весь світ – Мирослав Скорик, Анджей Нікодемович, Геннадій Ляшенко. Широта обдарування та працездатність Адама Солтиса вражають. Нема такої ділянки музичного мистецтва Львова, в якій він не заявив про себе як мистець.

Адам Солтис зростав у родині з міцними музичними традиціями: його батько Мєчислав Солтис видатний діяч польської гілки культури Львова був багатолітнім директором Консерваторії Галицького (Польського) Музичного Товариства. Отримавши ґрунтовну та багатогранну освіту, Адам Мєчиславович гідно продовжив справу батька. Відразу проявляє себе як талановитий педагог; як диригент вдихнув нове повітря: ініціював прем’єру ІІІ симфонії Кароля Шимановського, «Симфонії псалмів» Ігоря Стравінського, «Царя Едипа» Артюра Онеггера; кращого редактора радіо та музичного критика годі було знайти…

І хоч вся ця робота вимагала колосальних інвестицій часу, Адам Солтис записався в історії культури Львова як унікальний композитор. Сподіваємося, що невдовзі ми побачимо балет «Левове серце» на Львівській сцені та зможемо оцінити красу симфонічних полотен композитора не лише аналізуючи ноти…

Хронологія

Хронологія життя